Ziraat Moliya Guruhining O’zbekistondagi oltinchi xizmat ko’rsatish ofisi Andijonda ochildi.
Xorijda keng xizmat ko‘rsatish tarmog‘iga ega bo‘lgan Ziraat Moliya Guruhi O‘zbekistondagi oltinchi xizmat ko’rsatish ofisini ochish orqali o‘z faoliyat sohasini kengaytirishda davom etmoqda.
Ziraat Bankning sho‘basi bo‘lgan va "International Global Finance" jurnali tomonidan 2022-yilda “O‘zbekistonning eng yaxshi banki” deb topilgan Ziraat Bank Uzbekistanning; Korporativ sho’basi, Chakana sho’basi, Yunusobod filiali, Samarqand ofisi va Farg‘ona ofisidan so‘ng Andijonda oltinchi xizmat ko’rsatish ofisi o‘z faoliyatini boshladi.
1993 yilda O‘zbekistondagi bank sohasiga birinchi xorijiy kapital ishtirokidagi bank sifatida qadam qo‘ygan Ziraat Moliya Guruhi 2017 yildan buyon mamlakatdagi faoliyatini 100 foiz kapitali Ziraat Bankga tegishli bo‘lgan Ziraat Bank Uzbekistan nomi bilan davom ettirmoqda.
1863 yilda asos solingan, Turkiyada 1732 ta filialga ega va dunyoning 19 davlatida faoliyat yuritayotgan Ziraat Bank, iqtisodiy va ijtimoiy tomondan rivojlanayotgan va so'nggi yillarda juda jiddiy taraqqiyot harakatini boshlagan O‘zbekistonda zamonaviy bank xizmatlarini taklif etib, mijozlar portfelini oshirishni maqsad qilmoqda. Bank sohasidagi faoliyat hajmini yanada yuqori darajaga olib chiqish bilan birga Turkiya va O‘zbekiston o‘rtasidagi savdo hajmini oshirish orqali Turkiya bank sohasida erishilgan yutuqlar va tajribalarni do‘st va qardosh O‘zbekistonda ham amalga oshirish strategik maqsad qilib belgilagan. Bu doirada Turkiy Davlatlar Tashkilotiga a’zo davlatlarning bank assotsiatsiyalari yaqinda Istanbulda bo’lib o’tgan yig’ilishda shartnoma imzolab, mushtarak ittifoq tuzib ish boshladi.

27 декабря в Андижане открылся шестой офис финансовой группы Ziraat в Узбекистане.
Финансовая группа "Ziraat", имея широкую сеть обслуживания за рубежом, продолжает расширять своё присутствие на местном рынке, открыв свой 6-й филиал в Узбекистане.
Ziraat Bank Uzbekistan, являющийся  дочерней компанией Ziraat Bankası A.Ş.  был выбран "лучшим банком Узбекистана" по версии финансового журнала Global Finance в 2022 году.
После Оперу и Юнусабадского филиала, Офиса корпоративного  сектора, Самаркандского и Ферганского офисов, 6-й филиал открыл свои двери и начал обслуживание клиентов в городе Андижан.
Финансовая группа "Ziraat", которая в 1993 году вошла в наш банковский сектор в качестве первого банка Узбекистана с иностранным капиталом, с 2017 года осуществляет свою банковскую деятельность в стране под названием "Ziraat Bank Uzbekistan", который на 100% принадлежит банку "Ziraat Bankası A.Ş.".
Основанный в 1863 году, банк "Ziraat", имеющий 1732 филиала в Турции и осуществляющий свою деятельность в 19 странах мира, стремится увеличить свой клиентский портфель, предлагая современные банковские услуги в Узбекистане.
Помимо расширения деятельности в банковском секторе, увеличение объема торговли между Турцией и Узбекистаном, а также реализация достижений накопленного опыта в банковском секторе Турции были включены в число стратегических целей сотрудничества.
Андижанская область расположена на историческом Шелковом пути, в которой проживает примерно десятая часть населения страны, на протяжении многих веков была крупнейшим сельскохозяйственным, торговым, научным и культурным центром региона.
церемонии открытия Андижанского филиала Ziraat Bank Uzbekistan, которая состоялась 27.12.2022 г. приняли участие - уполномоченные представители Хакимията и регионального управления Центрального банка. На церемонии присутствовал также чрезвычайный и полномочный посол Турции в Узбекистане г-н Олган Бекар, представители дипломатических миссий и атташе Турции, представители банков города Андижан, а также чиновники, бизнесмены и горожане.