"Ziraat Bank Uzbekistan" AJ mijozlarga va tadbirkorlik subyektlariga ko‘rsatilayotgan xizmatlarining sifati yuqoriligi sababli eng a’lo darajadagi "qA1" bahosi bilan taqdirlandi.
Joriy yilning may-iyun oylarida bankimiz «Ahbor-reyting» milliy reyting agentligining tajribali mutaxassislari barcha bank ofislarimizdagi ishlash tartibi va xizmat ko‘rsatish darajasini tekshirib chiqdi. Bu tekshiruv natijalariga ko‘ra agentlik "Ziraat Bank Uzbekistan" AJ ko‘rsatkichlari yuqori va zamonaviy ekanligini e’tirof etib, sertifikat topshirgan.
Ma’lumot uchun, Ahbor-Reyting O‘zbekistondagi birinchi reyting agentligi bo‘lib, 1995 yilda tijorat banklari, sug‘urta va lizing kompaniyalari, korporativ obligatsiyalar emitentlari va boshqa moliya institutlariga reyting xizmatlarini ko‘rsatish maqsadida tashkil etilgan.

АО "Ziraat Bank Uzbekistan" был награжден лучшей оценкой "qA1" за высокое качество услуг, оказываемых клиентам и субъектам предпринимательства.
В мае-июне текущего года опытные специалисты Национального рейтингового агентства "Ahbor-Reyting" проверили порядок работы и уровень обслуживания во всех офисах нашего банка.
По результатам проверки агентство выдало сертификат, признав, что показатели АО "Ziraat Bank Uzbekistan" высокие и современные.
Информация для сведения "Ahbor-Reyting" — первое рейтинговое агентство в Узбекистане, созданное в 1995 году, которое составляет рейтинг коммерческих банков, страховых и лизинговых компаний, эмитентам корпоративных облигаций и другим финансовым институтам.